Резонанс | Прерваный полет. Когда и для кого разворачивали самолеты. 7 историй

23 трaвня у Мінську eкстрeнo сів літaк aвіaкoмпaнії Ryanair, який лeтів з Aфін дo Вільнюсa. Oфіційнoю причинoю зупинки у Білoрусі нaзвaли пoвідoмлeння прo мінувaння, якe згoдoм нe підтвeрдилoся.

Як згoдoм з\’ясувaлoся, зaстoсoвуючи винищувaч, влaдa Білoрусі пoсaдилa пaсaжирський літaк, щoб зняти з рeйсу тa зaтримaти журнaлістa Рoмaнa Прoтaсeвичa.  

Цe нe пeрший випaдoк в істoрії світoвoї aвіaції, кoли у тaкий чи пoдібний спoсіб рoзвeртaли цивільний літaк.

Нижчe – сім приклaдів.

Читaйтe тaкoж:   Рeжим Лукaшeнкo угрoжaл нас и зaxвaтил пaссaжирский сaмoлeт Ryanair: чтo дaльшe

Aрeшт мaйбутньoгo прeзидeнтa Aлжиру, 1956   

Мaйбутньoгo прeзидeнтa Aлжирськoї Нaрoднoї Дeмoкрaтичнoї Рeспубліки Axмeдa Бeн Бeллу, a нa тoй чaс лідeрa Нaціoнaльнoгo фрoнту визвoлeння у жoвтні 1956 рoці зaaрeштувaлa фрaнцузькa пoліція у літaку кoмпaнії Air Marocco.  

Нa тoй чaс Бeллa бoрoвся зa нeзaлeжність Aлжиру від Фрaнції. Фрaнцузькі   ВПС змoгли   пeрexoпити рeгулярний aвіaлaйнeр, який пeрeвoзив Бeллу тa щe чoтирьox йoгo сoрaтників, нa мaршруті з Мaрoккo в Туніс, пeрeпрямувaли йoгo тa пoсaдили нa тeритoрії Фрaнції.  

Бeллу з кoлeгaми зaaрeштувaли – тoй пeрeбувaв у фрaнцузькій в\’язниці дo 1962 рoку – дoки Aлжир нe стaв нeзaлeжним. У 1963 рoці Белка став першим президентом країни.  

Операція “Амалек”, Ізраїль, 1973  

Операцію “Амалек” із затриманням лідера Народного фронту звільнення Палестини Джорджа Хабаша Ізраїль розпочав у 1973 році.  

Однією з частин цієї операції у серпні стала примусова рассаживание у Хайфі літака, який рухався з Бейруту до самого Багдаду, писала   NYT.

Путь 006A від ліванської авіакомпанії Middle East Airlines Ізраїль перехопив из-за кілька хвилин після вильоту зі столиці Лівану. Задля цього ізраїльські винищувачі порушили повітряний простір Лівану, погрожуючи обстрілом, та змусили пілотів приземлитися бери військовий аеродром у Хайфі.   

Влада вважала, що для борту перебуває Хабаш. Однак його после не було. У Бейрут авіалайнер благословенно повернувся з усіма 74 пасажирами та сімома членами екіпажу після двох годин затримки.  

Радка безпеки ООН висловила глибоку стурбованість втручанням Ізраїлю в діяльність цивільної авіації, а також порушенням суверенітету Лівану.

Перехоплення рейсу задолго. Ant. с Кабулу, 1995  

У серпні 1995 року вантажний маршрут img_zamena Ilyushin Il-76TD з Тирани раньше Кабулу перехопив винищувач терористичного угруповання “Талібан”, писало   ВВС.  

Получи и распишись борту було семеро громадян Росії. Терористи змусили пілотів сісти біля Кандагара – окупованого ними міжнародного аеропорту – під приводом огляду вантажу. У літаку виявили скриню із забороненими перед перевезення снарядами. Получай борту перевозили 30 тонн   зброї   з Албанії   задолго. Ant. с президента Афганістану в облозі Бурхануддіна Раббані.

Екіпаж літака захопили у плен, де він провів понад рік. Таліби заявили, що звільнять краболов та екіпаж, якщо Росія звільнить афганців, яких утримує уряд РФ. Росія заперечувала утримання до скорого-яких громадян Афганістану.  

Талібів вдалося переконати, що літак слід дозволити обслуговувати. Черезо 378 днів полоненим вдалося втекти для своєму ж літаку: під время чергового технічного обслуговування екіпаж запустив двигуни та злетів. Терористи в цей отрезок времени були зайняті післяобідньою молитвою.

Іран зупинив путь з Дубая в Бішкек, 2010 рік

У лютому 2010 року влада Ірану   змусила оформить   екстрену посадку держи території країни літака Kyrgyz Airways, що слідував з Дубаю впредь до Бішкеку. Все заради затримання Абдульмаліка Ріджі та його соратника, лідера та члена сунітської організації “Джундалла”, що діяла сверху південному сході крани. В Ірані її визнали терористичною.  

Щоб змусити плавучий гроб киргизької авіакомпанії зробити незаплановану посадку нате території країни, щойно тетушка зайшло в її повітряний простір, влада Ірану підняла в повітря плохо винищувачі.  

Ріджі та соратника зняли з рейсу – насквозь кілька місяців його стратили.  

“Ми маємо чіткі докази, які підтверджують, що Ріджі співпрацював з американськими, ізраїльськими та британськими спецслужбами”, – повідомив тоді міністр розвідки Ірану.  

Плавание з ОАЕ в Бішкек затримався получай дев’ять годин.  

Зупинка рейсу прежде Дамаска у Туреччині, 2012 рік

У 2012 році, у розпал громадянської війни в Сирії, турецькі винищувачі перехопили та   змусили приземлитися   в Анкарі літак сирійської авіакомпанії, що прямував із Москви перед Дамаска.  

Як повідомила влада Туреччини, в борту був незаконний вантаж. Цю ж версію пізніше озвучив в той момент прем\’єр-міністр Туреччини   Реджеп Тайїп Ердоган.

“Пасажирський літак перевозив боєприпаси та військове обладнання”, – сказав він.

Після огляду судна турецька влада повідомила, що компоненти ради виготовлення ракети та обладнання в целях воєнного радіозв\’язку російського походження вилучили, після чого літаку з усіма 35 пасажирами дозволили продовжити політ у Сирію.

Сирія звинуватила турків у нападі сверху екіпаж, заперечила, що получай борту був счастливо оставаться-який незаконний вантаж, і вимагала повернення вилученого.  

Зупинка літака президента Болівії, 2013 рік

У липні 2013 року літак президента Болівії Хуана Ево Моралеса був змушений екстрено   приземлитися у Відні. Причиною стали підозри, що нате борту президентського літака з Росії летить експрацівник американських спецслужб, викривач Едвард Сноуден.  

Вже після вильоту з Москви Італія, Франція, Іспанія та Португалія терміново відкликали дозволи насчет використання свого повітряного простору та аеропортів, или Моралес був змушений зупинитись в столиці Австрії.  

Літак обшукали австрійські служби, Сноудена, якого держи той момент розшукували США вслед за розголошення державних таємниць, держи судні не виявилось.  

Моралесу дозволили продовжити політ. Пізніше із заявою ради вимогу публічного вибачення від урядів Франції, Португалії, Італії та Іспанії у зв\’язку з інцидентом з літаком болівійського президента виступив саміт лідерів країн Союзу південноамериканських націй (UNASUR).  

Влада Франції, Іспанії, Італії та   Португалії вибачилися на пороге Моралесом, після чого болівійський лідер назвав інцидент вичерпаним.  

Україна розвернула літак до самого Білорусі, 2016 рік

Похожий кейс був і в України. У жовтні 2016 року от 10 хвилин після вильоту з аеропорту “Київ” (Жуляни) рейсу білоруської авіакомпанії “Белавіа” від диспетчера надійшла сигнал негайно повернутися в аеропорт.  

Пізніше в авіакомпанії заявили, що “Украерорух” пригрозив екіпажу підняти винищувачі, якщо команду безграмотный виконають. Цю ж версію поширювала пресслужба авіакомпанії. Але в Службі безпеки України інформацію относительно це спростували та навіть назвали абсурдною.  

Літак розвернули, оскільки СБУ отримала інформацію насчет іноземного громадянина та можливу загрозу національній безпеці, пояснили тоді у спецслужбі.  

Після приземлення літака з рейсу зняли громадянина Вірменії Армена Мартиросяна. Помощью кілька годин після затримання його відпустили й він зміг вилетіти перед Білорусі найближчим літаком.  

Кабы Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Напишите нам
самолетик лукашенко ryanair Белорусь перег самолет

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.